מה עושים כשהסטודנים מבקרים בחנות למוצרי קנאביס הרבה לפני הספרייה?

את השאלה הבאה העלתה דוקטורנטית, שחזרה בתסכול עליון מאחד השיעורים במדעי הרוח. “אז מה אם הם מעשנים קנאביס?” הפתעתי אותה. הבחורה תלתה שתי עיניים גדולות ושאלה אם “עכשיו גם תפתח חנות למוצרי קנאביס?”. כנראה שכבר הראיתי להם שהכל אפשרי במחלקה לפסיכולוגיה אבל ממש לא. לפי מחקרים מעודכנים עולה כי יכולת הריכוז של הסטודנטים אכן נפגעת בעקבות שימוש בקנאביס, אבל היצירתיות דווקא עולה. אז מה אנחנו מעדיפים: סטודנטים מרוכזים שישננו כל מה שאנחנו אומרים להם ויכתבו את התשובות להן חיכינו בבחינה, או סטודנטים יצירתיים, שגם אם הם לא תמיד בפוקוס, נדרשים לאלתר, לחקור ולחפש זוויות חדש לקראת העבודה או הבחינה, כדי לעבוד בכבוד. אתם יודעים מה דעתי..

אני חושב שאם אתה רוצה ללכת נגד הזרם קודם כל תבדוק לאן מובילה הזרימה. אנחנו יודעים כל כך מעט על קנאביס, חקרנו את ההשפעות כל כך מעט, שזה יהיה חסר אחריות לקבל דעות על פי סטריאוטיפים. כל מי שהתנסה בחומר יעיד בבית משפט שמדובר בהשפעה תודעתית הרבה פחות ממכרת מאלכוהול, גם המחקרים המעטים שכן נכתבו בנושא קובעים שקנאביס אינו ממכר (הטבק כן, לצורך העניין) וכי ההשפעות החברתיות והסביבתיות מזעריות ביחס לאלכוהול, שעלול לגרום לאלימות.

אז נכון, כולנו ראינו ובכינו על התאונה האיומה בדרום, שגבתה את חייהם של 6 בני משפחה וכפי שהבנתי מהתקשורת הנהג היה תחת השפעה של קנאביס. אבל הרשו לי להעלות את השאלה מפרספקטיבה אחרת: מה היה קורה אם העישון היה ליגאלי והיינו מפתחים זן מסויים שמתאים לנהיגה על הכביש? כך גם בנושא הסטודנטים המעושנים אצלנו.. אם הם רוצים לעשן אנחנו לא נמנע את זה, אבל לפי מה שהבנתי ישנם סוגים שונים של זני קנאביס, ולא כולם הופכים אותך לזומבי. אז אולי במקום לתת להם לבקר בחנות למוצרי קנאביס, שבדרך כלל פועלות ברשת ואף אחד לא מפקח, למה לא לעבור לשיטה ההולנדית, שהבינו כבר מזמן שאי אפשר ללכת נגד הזרם והיום יש להם אחוזי שימוש מעוררי קנאה בקרב הנוער.

עישון קנאביס, חנות למוצרי קנאביס, ספרייה אקדמית
מה עושים כשהסטודנטים מבקרים בחנות למוצרי קנאביס הרבה לפני שהם שמים רגל בספרייה? כמה מחשבות שעפות מחוץ לקופסא

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s