האם תיקון עולם שמתמחה בגידול קנאביס הופכת לאימפריה?

נעצור שנייה מהמחקר האקדמי על סוגי הקנאביס השונים. בעקבות תופעות לוואי של טשטוש, חוסר שינה או בולמוסים בלתי ניתנים לשליטה של שינה.. החלטתי לנקות את הגוף השבוע. בינתיים אני מתעדכן בחדשות וקראתי שחברת ‘תיקון עולם’ קיבלה זיכיון לגדל קנאביס בייון. אתם מבינים מה זה אומר? ישראל הופכת בשקט  בשקט למעצמה של קנאביס, אחרי שתיקון עולם כבר כבשה נתח שוק יפה מאוד בקנדה ועכשיו תוכל להתחרות בגדולים באירופה, כשאנגליה וגרמניה כבר קורצות לכיוונה.

השאלה המתבקשת היא איך ישפיע הדבר על החברה הישראלית. כבר כיום מתנהל שוק ירוק מתחת לשולחן, כשהקנאביס הרפואי נגיש לאזרחים במחירים מופקעים. מסקר אנונימי שהעברתי בכמה כיתות שלי אני לומד שבעיית הנגישות כבר כמעט אינה קיימת, תודות למסחר בקנאביס ברשת הפייסבוק והטלגרם. כששאלתי מאין לדעתם מגיע החומר הרפואי, מרבית הסטודנטים ענו כי אנשים עם מרשם מוכרים אותו כדי לגרוף רווחים כלכליים. חלקם גם ציינו כי הם רואים את הדבר לגיטימי בהתחשב בקצבעות הנכות הנמוכות בישראל.

כל אלו מביאים אותי לחשוב האם ישראל בדרך לליגליזציה של קנאביס ויותר מזה: אם אנחנו בדרך לשם, אז השאלה המתבקשת היא כמובן כיצד תשפיע צריכה חופשית של קנאביס על המגזרים השונים בישראל והאם תהיה בכך פגיעה ביכולת הלימוד וההתפתחות החברתית שלנו. ההון הכלכלי אינו מוטל בספק, אך ספק בלבי אם יגיע למקומות הנכונים, כמו לחימה בפשע ומתן קנאביס לצרכנים הרפואיים, שכבר כיום מעידים על צורך לקנייה במחירים מופרזים בשל בקשיים לקבלת מרשם כחוק.

ד”ר פולרק

קנאביס למחשבה כלכלית - האם זה הפתרון למיתון?
תיקון עולם קיבלה זיכיון לגדל קנאביס ביוון ובדרכה לכבוש את אירופה אחרי ההצלחה המטאורית בקנדה

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s