וופורייזר למחשבה

עולים מדרגה

מאמר מרתק שמצאתי אתמול בעזרתכם, גולשים יקרים, מדבר על כמויות החומר הפעיל שאנו צורכים בעזרת דגם וופורייזר או אפילו בג’ויינט המערב תחליפים שונים לטבק. תתפלאו לגלות שיש בין 8-12% יותר חומר פעיל אם הוספת לתערובת גם קנאביס וכאן כמובן נשאלת השאלה מה ההשפעה של החומר הפיל על ההרגשה, יכולת הריכוז והביצועים שלכם. במאמרים נוספים שקראתי בנושא עולה כי ככל שכמות ה-THC שזה החומר הפעיל בקנאביס גבוהה יותר, ביחס לאדם ממוצע, כך יש עליה בהשפעות הפסיכואקטיביות – מה שמקובל לכנות כסטלה. התוצאה היא קושי להתמקד בפרטים, ביטול, כמעט מוחלט, של יכולת הזכרון לטווח קצר ובמקרים מסויימים אפילו אובדן של זיכרון. עם זאת החומר הפעיל ניכן גם ביתרונות, כמו שיכוך כאבים וחרדה, מה שיכול להצביע על נחיצותו דווקא במקרה של סטודנטים בתקופת בחינות המתמודדים עם לחצים רבים. במקרה של יצירתיות אין ויכוח במדע: היצירתיות עולה בעקבות עישון של קנאביס, אך חוסר המיקוד פוגע בהישגים.

אז מה למדנו היום? אם אתם לפני בחינות מומלץ להפחית את העישון, שכן אתם עלולים ללמוד במשך זמן מסויים ולא לזכור את החומר ששיננתם. במצד שני, אם יש לכם חרדת בחינות ואתם נמצאים בלחץ מאסיבי לפני הגשת עבודה, אולי כן שווה להעזר פה ושם בקנאביס – אך בנפרד משעות הלימוד והעבודה, כמשכך חרדות לכל דבר. זה המקום להזכיר שקיימות היום בשוק גם הרבה תרופות שמאפשרות לשפר את תפקודי הריכוז, כמו ריטלין למיניהם, ולשכך חרדהב: החל מסיפרלקס ועד לפרוזק. כמובן בהתייעצות עם רופא בלבד.

גם בלוג זה אינו בא לתת המלות רפואיות ולמרות תואר דר שמוצמד לשמי, אני מתמחה במחקרים פסיכולוגים ומתייחס לקאנביס במסגרת הרגלי לימוד ואפשרות לשפר את יכולותנו. אין לראות במילותיי המלצה רפואית אלא מחקר ראשוני בלבד שאינו מוסמך מטעם כל גורם שהוא.

ועוד דבר לסיום: במחקר שאני מבצע בימים אלו ניכר כי יש שוני בין סוגי הקנאביס לנבין הפגיעה בתפקודים השונים. כך לדוגמא, זן אלסקה הוא הרבה יותר פסיכואקטיבי: מגביר דמיון, התנתקות מהמציאות ומקנה תחושה של ריחוף. לעומתו זן ארז הרבה יותר מתאים למי שחסרות לו שעות שינה, פעיל יותר כמשכך כאבים ומטשטש – כך שלא ניתן לשלבו בשום אופן עם תהיך לימודי. בימים אלו אני בודק זנים חדשים ואשמח להמלצות מכם. רק רשמו לי איך הרגשתם, במה היתה החווייה שונה וכמה זמן ארכה.

שלכם

ד”ר פולראק

וופורייזר או טבק?
יותר חומר פעיל בשימוש וופורייזר מביא לירידה בתפקודי הזכרון

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s